26 лютого, у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області зібралось близько 100 керівників та педагогів навчально-виховних закладів міста та області. Рятувальники зібрали освітян на семінар, присвячений правилам безпеки життєдіяльності, особливу увагу приділили діям під час виявлення підозрілих предметів. Я була присутня на цьому семінарі. Пропоную матеріли з офіційного сайту ГУ ДСНС Запорізької області.
Зі вступним словом до учасників семінару звернулась начальник відділу зв’язків за ЗМІ та роботи з громадськістю підполковник служби цивільного захисту Юлія Баришева. «Важливу та корисну інформацію, яку ми сьогодні підготували для освітян, вони передадуть своїм учням під час уроків з «Основ здоров’я», виховних та позакласних годин», – зазначила Юлія Володимирівна.
У зв’язку зі складною ситуацією, яка сталась у країні, кожна людина має знати, як захистити себе та своїх близьких. Так, представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності продемонстрували педагогам засоби індивідуального захисту органів дихання та навчили, як ними користуватись.
В свою чергу начальник відділу планування заходів цивільного захисту підполковник служби цивільного захисту Олексій Дунаєв приділив увагу питанням евакуації, оповіщення та укриттів.
На сьогодні у суспільстві гостро постала проблема виявлення громадянами підозрілих та вибухонебезпечних предметів. Начальник сектору організації піротехнічних робіт Головного управління старший лейтенант служби цивільного захисту Олександр Юрковський розповів як вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших. Для цього варто запам’ятати їхні характерні ознаки, а саме якщо предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території. Насторожити також мають звуки, які лунають від предмету. Ознакою небезпеки є наявність джерел живлення або дротів на механізмі або поряд з предметом.
«Доведіть до відома своїх учнів, що одразу ж після виявлення підозрілого предмету, який відповідає вищезазначеним ознакам, треба негайно зателефонувати за номерами «102» або «101», – зазначив Олександр Миколайович.
На сьогодні, нажаль, нерідкими є випадки, коли вибухові пристрої маскують під дитячі іграшки, книжки та предмети тощо. Спеціалісти розповіли, що вибухівку спеціально ховають у речі, дотик до яких може спровокувати детонацію. За їх словами, головне – не панікувати і ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет та одразу ж повідомити відповідні служби. Крім цього, освітянам показали ті самі предмети, під які маскують вибухівку.
Також педагогам продемонстрували види вибухонебезпечних предметів та нагадали про наслідки нехтування правилами безпеки під час їх виявлення. На завершення рятувальники показали науково-профілактичний фільм «Небезпечні знахідки», який можна використовувати під час підготовки до уроків «Основи здоров’я».
Інформація з сайту http://www.zp.mns.gov.ua/news/4513.html
0 Comments:
Ваш e-mail не буде опублікован. Дякую за коментар!